Cudowna Kobieto,

Co czułaś oglądając pierwszych kilka sekund filmiku Kamy?

Ja, za pierwszym razem, byłam mocno zbita z tropu i, cóż, lekko przerażona!
Tyle emocji, tyle złości, tyle gniewu…
A chwilę później – taka łagodność, ciepło i troska.
Czy to normalne?

Tak!

Kobiece emocje są jak burza. Czasem budują się, ponieważ zamykamy w sobie pewne uczucia i blokujemy ich okazywanie (bo nie wypada, bo kobiety się tak nie zachowują, bo nie chcemy być histeryczkami itp.). Czasem przychodzą jakby znikąd i podrywają z ziemi wszystko, co znajdą na swojej drodze, po czym tak szybko jak się zaczęły, tak szybko się kończą. Na niebie zostawiają jedynie rozpromienione słońce.

Bardzo często mówiąc o Kobiecości, skupiamy się jedynie na naszej spokojnej i słonecznej “stronie mocy” – łagodności, czułości, delikatności, radości. Jednak każda i każdy z nas ma również ciemną stronę mocy – gniew i złość, ale też zalotność i “pazura”. Wyrażane i akceptowane, są integralną częścią nas. Wypychane i tłumione, powodują niespodziewane wybuchy niszczące wszystko w zasięgu oka oraz blokady w nas samych: w naszych emocjach, w naszym ciele.

Zdarza Wam się dusić w sobie to, co czujecie?

Jaki ma to na Was wpływ?
Bóle głowy, kręgosłupa?
Poddenerwowanie?
Utratę równowagi wewnętrznej?
Brak energii seksualnej?

Marta porusza ten temat i pokazuje Wam niezwykle proste i efektywne ćwiczenie na to, by radzić sobie z naszym gniewem, jednocześnie nie blokując się seksualnie i emocjonalnie.

 

Wyżyj się zdrowo!

 

Podziel się tym materiałem z bliskimi Ci kobietami

Z radością przeczytamy z Martą Twoje refleksje.
Jak Ty klasyfikujesz gniew?
Jako coś złego, niepotrzebnego, niepożądanego, groźnego, czy wartościowego, zdrowego, naturalnego, neutralnego? A może gdzieś w połowie drogi? Na co dzień wyrażasz swój gniew, czy go tłumisz?

Powiedz nam o tym zostawiając komentarz.

Głos każdej z nas ma potężną moc uzdrawiania, a dzięki szczerości i otwartości możemy spotkać się w bliższych i bardziej wartościowych relacjach. Opis Twoich doświadczeń i przemyśleń może pomóc drugiej kobiecie poradzić sobie z poczuciem osamotnienia czy braku zrozumienia. Obdarowujmy się wzajemnie wsparciem i akceptacją.

Przesyłam Ci uściski pełne miłości,
Magda

martaMarta Niedźwiecka – pierwsza w Polsce sex coach specjalizująca się w coachingu relacji intymnych, seksualności i związków. Dla par, singli, matek i ojców.

“Mimo dystansu do życia i poczucia humoru prowadzę bardzo konkretny coaching. Moje klientki i klienci mówią, że nie spodziewali się zrozumieć tak dużo w tak krótkim czasie. W mojej pracy pokazuję ludziom, jak wzmacniającą siłą jest ich seksualność i jak wspaniałe jest ich ciało. A także, że dobrze jest mieć tylko dobre relacje, zamiast takich sobie relacji. A co najważniejsze, że sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie. Prowadzę projekt Pussy Project – edukacji i rozwoju seksualności dorosłych. Prowadzę warsztaty dla mam w Fundacji Mama, oraz własne warsztaty obejmujące tematykę kobiecości, związków i seksualności. Jestem blogerką zwierciadlo.pl i trenerką Akademii Zwierciadła. Współpracuję z Chilli Zet i Czwórką Polskiego Radia, jako ekspert.”

www.pussyproject.pl
marta.niedzwiecka@pssproject.pl